uşak haberasayişgündemuşakdövizakpchpmhp
DOLAR
13,6463
EURO
15,4592
ALTIN
777,45
BIST
1.906
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Uşak
Çok Bulutlu
14°C
Uşak
14°C
Çok Bulutlu
Cumartesi Kuvvetli Sağanak
10°C
Pazar Yağışlı
12°C
Pazartesi Çok Bulutlu
13°C
Salı Yağışlı
13°C

Uşak Organize Sanayi Bölgesi 20. Olağan Genel Kurulu Toplandı!

Uşak Organize Sanayi Bölgesi 20. Olağan Genel Kurulu toplandı.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi 20. Olağan Genel Kurulu toplandı.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi 20. Olağan Genel Kurulu toplandı.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi 20. Olağan genel kurulu Uşak Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü konferans salonunda toplandı. Uşak Organize Sanayi Bölgesi genel kuruluna Vali Funda Kocabıyık, Ak Parti Uşak Milletvekili Dr.İsmail Güneş, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Halil Ağaoğlu ve iş insanları katıldı. Genel Kurulda protokol konuşmaları ve faaliyetlerin değerlendirmesi yapıldı.

Uşak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu;

“Değerli Sanayicilerimiz, şahsım ve yönetim kurulumuz adına 20. Olağan Genel Kurulumuza hoş geldiniz diyor hepinizi saygıyla selamlıyorum. Tüm Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını sürecinde hepimiz işletmelerimizde ve bölgemizde üretimin sürekliliğini sağlamak için iki yıldır güçlü bir mücadele vermekteyiz. En kısa sürede bu pandeminin sona ermesini temenni ediyoruz.

Salgına karşı ülkemiz genelinde yürütülen mücadele kapsamında; maske dağıtımı, servis araçlarının ve fabrikalarımızın dezenfeksiyon işleri Müdürlüğümüz tarafından yapılmıştır. Tüm bu çalışmalarımızın yanı sıra Pandemi süreciyle birlikte hayatımıza giren “UZAKTAN EĞİTİME” destek olmak amacıyla, UOSB Yönetimi olarak öğrencilerimize tablet desteğinde bulunduk. Ayrıca bölgemizi ; ülkemiz ve dünyanın önde gelen teknoloji ve yenilikçi merkezlerinden biri haline getirecek olan TEKNOPARK binamız da Üniversitemiz ile birlikte çalışmaya başlamıştır.

TEKNOPARK binamızda 75 m2 ile 150 m2 arasında değişen 11 atölye ve 25 m2 ile 40 m2 arasında ölçüleri değişen  30 adet ofis bulunmaktadır TEKNOPARK’ımız Ocak 2021’de proje kabulüne başlanmış olup, Mart 2021’de ilk projesini kabul etmiştir. Haziran 2021 itibariyle toplam 35 proje başvurusu ve 41 ofis/atölye talebi oldu. Eylül 2021 itibariyle 18 ofis ve atölye fiili çalışmalarına başladı.

150 metre uzunluğunda, 12.5 metre genişliğinde 2 holden oluşan UOSB Solar Kurutma Tesisimiz faaliyetine başladı. Bu tesisimizde Atıksu Arıtma Tesisinden çıkan günlük 30 ton çamur güneş enerjisiyle kurutulmaktadır. Bu sayede çamur bertarafına ödenen maliyetler de düşürülmüştür. Bu tesisimizde %25 kurulukta olan çamuru %85 kuruluğa çıkarılmaktadır.

Katı Atık Yakma Tesisimizin de inşaatı tamamlandı. Bu tesisimiz günde 48 ton atık yakma kapasitesine sahip. Bu tesiste, siz sanayicilerimizin tekstil telefleri yakılacaktır. Katı Atık Yakma Tesisimize kuracağımız Buhar Türbini ile yenilenebilir elektrik üretim kapasitemiz yaklaşık 940 kilo vat saat daha artarak, toplam yenilenebilir elektrik üretim kapasitemiz yaklaşık 1600 kilovat saate ulaşacaktır.  Yakma tesisi türbininin de devreye girmesiyle Uşak OSB toplam tüketiminin %37’si Yenilenebilir Enerji Kaynakları’ndan elde edilmiş olacaktır.

UOSB Merkezi Atık su Arıtma Tesisi Renk Giderici İlave Kimyasal Arıtma Ünitesi inşaatını tamamladık. Bu tesisimiz 3 ay içinde faaliyete geçecek ve deşarj kriterlerini sağlayan suyumuz daha beyaz olacaktır.

Gediz nehrinin su kalitesi daha iyi olacak çiftçilerimize katkı sağlayacaktır. Bu vesile ile şikâyetlerin de önüne geçmiş olacağız. Yönetim Kurulumuzca çalışmalarına hız verdiğimiz UOSB’nin 614 hektar alan daha büyümesine imkân sağlayacak 3. Genişleme Alanının önündeki engeller Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazetede yayınlanan Acele Kamulaştırma Kararı ile kalktı ve herhangi bir sorun kalmadı.

Özellikle Sayın Valimiz Funda Kocabıyık hanımefendiye büyük destekleri için çok teşekkür ederim. Sayın Belediye Başkanımıza da katkılarından dolayı teşekkür ederim.

UOSB 3. Genişleme Alanına gelecek olan mevcut ve yeni fabrikalarla birlikte istihdam sayısı artacak ve ülkemize katma değer üretmeye devam edeceğiz. Fiyatta anlaşamadığımız köylülerimizle ilgili de Acele Kamulaştırma Çerçevesinde , İl Özel İdaremiz ve Bölge Müdürlüğümüz çalışmalarına devam etmektedir. Bu çalışmalar Eylül ayı sonunda bitecektir.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi için oldukça büyük önem arz eden ve diğer OSB’lere örnek oluşturan Uzundere ve Kocadere Gölet Projeleri tamamlanmış bulunmaktadır. Hayata geçen bu projemizden yılda 3,5 milyon metreküp su elde edilecektir. Sanayici için en önemli sorunlardan birisi olan su temini 30 yıllığına bu proje ile çözüme kavuşacaktır.

Gölet projemiz, yapılacak olan yeni yatırımlarımız sayesinde ülke ekonomimize katkı sağlamanın yanı sıra Uşak’ımızın gelişimine ve yaşam standartlarının yükselmesine de katkı sağlayacaktır.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi, hatların yer altına alınması, son teknoloji hücreler ile yapılan yeni Dağıtım Merkezleri, su geçirmez özelliğine sahip 50 yıl ömürlü ring kabloların çekilmesi gibi yatırımları sayesinde, üstyapı ve altyapını en modern şekilde yaparak sanayiciye en iyi elektrik hizmetini vereceğiz. Uzun yıllar elektrik sıkıntılarından kurtulacağız.

Uşak merkezde yapmış olduğumuz, eğitim öğretimine devam eden okulumuzun bir benzerini de siz sanayicilerimizin ara eleman ihtiyacına cevap verebilmek adına Uşak OSB sınırlarında 2021 yılı sonunda inşa etmeye başlayacağız.

Bu okulumuz:

23.266 metrekare arsa üzerinde 4 katlı olarak inşa edilecek.

8.700 metrekare inşaat alanı olacak

24 derslik 6 laboratuvar 6 atölye ve bunlara ait depoları olacak

350 metrekare spor salonu,

350 kişilik yemekhane ve mutfağı olacak.

Sanayicilerimize aranan elemanlar yetiştirecek olan bu okulumuzu 2022-2023 eğitim-öğretim yılına yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Şehrimiz, ülkemiz ve siz sanayicilerimiz için her zaman olduğu gibi var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 20. Olağan Genel Kurulumuzun bölgemiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık; sanayi ve üretimin, bir ülkenin kalkınmasında ve milletin refahında lokomotif unsuru olduğunu kaydetti.


Sanayi üretimi olmadan dünya ile yarışmanın ve ilerlemenin mümkün olmadığını dile getiren Vali Funda Kocabıyık, “Ülke olarak temel hedeflerimizden biri, üretim kapasitemizi sürekli artırmak, geleceğe dönük hedefler belirlemek ve bu sayede ülkemizin ve milletimizin refahını artıracak katma değer üretimini yakalamak olmalıdır. Teknolojik gelişmeler, üretim unsurlarımızı dünya ile entegre olmuş bir yapıda işletmeyi ve üretim kapasitemizi bu gelişmelere uygun hâle getirmeyi zorunlu kılmaktadır. Bu zorunluluğumuzun bilincinde bir anlayışla, tükettiğinden çok fazlasını üreterek dünya ekonomisine yön veren bir ülke olmanın planını yapmak da millî sorumluluklarımızın başında gelmektedir.” dedi.

Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti; “Millet olarak dünyanın sanayi üretiminde güçlü bir söz sahibi olabilecek potansiyelimizin bulunduğunu hepimiz biliyoruz. Bu potansiyeli ve ülkemizin kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirerek bizi yakın bir gelecekte ekonominin dünya liderleri arasına sokacak bir üretim düzeyine ulaşmak artık hayal olmaktan çıkmıştır. Her alanda olduğu gibi sanayi üretimimizde de yapmamız gerekenleri şu üç kelimeyle özetlemek mümkündür: hedeflemek, çalışmak ve üretmek. Bu süreçte devletimizin bütün olanakları ve kaynaklarıyla siz değerli sanayicilerimizin yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini sözlerime eklemek isterim. Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığının 20. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ülkemize, milletimize ve Uşak’ımıza hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.”  


Vali Funda Kocabıyık’ın konuşmasının ardından toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ve oylanmasıyla sona erdi.

ETİKETLER: , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.